Zagroda Korkoszów

Zapaleni badacze ludowej kultury nie pogardzą i wizytą w Zagrodzie Korkoszów, mieszczącej się w usadowionej na wysokości Białki Tatrzańskiej, tyle że po drugiej stronie rzeki Białki - Czarnej Górze.

To miejsce, inaczej niż zagroda Sołtysów w Jurgowie, stanowi przykład bogatego, XIX-wiecznego gospodarstwa spiskiego. Najstarsze obiekty z zabudowań zagrody zostały wybudowane przez Alojzego Chyżnego, a następnie rozbudowane przez jego rodzinę, a dokładniej przez męża jego córki - Sebastiana Korkosza.

Potomkowie Korkosza, w roku 1980 przekazali zagrodę Skarbowi Państwa i zasugerowali powstanie w tym miejscu muzeum. Tak też się stało, a Muzeum Tatrzańskie - po zrealizowaniu remontu - stworzyło we wnętrzach zagrody ekspozycję etnograficzną bogatego gospodarstwa spiskiego okresu międzywojennego.

Dodaj opinię

Wejściówki do czarnogórskiej Zagrody Korkoszów:

  • ulgowe 4,50 zł
  • normalne 6 zł
  • oprowadzanie przez przewodnika - dodatkowe 20 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Zabytkowe gospodarstwo, budowane i systematycznie od końcówki XIX do połowy XX wieku. Należało do bogatej rodziny Korkoszów, a obecnie mieści się tu etnograficzna placówka Muzeum Tatrzańskiego. Ekspozycja i wiernie zrekonstruowane wnętrza pozwalają bardzo dokładnie wyobrazić sobie, jak wyglądało życie mieszkańców polskiego Spiszu w okresie międzywojennym.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Zagrodę Korkoszów filmowanie wesel Wrocław

Zagroda Korkoszów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zagroda Korkoszów, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zagroda Korkoszów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Zagroda Korkoszów. Redakcja serwisu www.xn--biaka-tatrzaska-1sc7b.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4,5 zł
    Zagroda Korkoszów cena biletu ulgowego: 4,5 zł
  • 6 zł
    Zagroda Korkoszów cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zagroda Korkoszów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij