Spływ kajakiem po Białce

Wiosną i latem coraz większą popularnością cieszą się w Białce Tatrzańskiej, spływy kajakowe na rzece Białce. Może wkrótce dla pasjonatów kajakarstwa górskiego powstanie we wsi specjalna infrastruktura. Obecnie atrakcji dostarcza im sama rzeka, zwłaszcza po zimowych roztopach, kiedy miejscami spieniona i wzburzona, spektakularnie zdradza zasadność swej nazwy.

Białka Tatrzańska jest rajem dla kajakarzy. Rzeka Białka stanowi prawy dopływ Dunajca, przez który rozciąga się 202-kilometrowy szlak kajakowy, mający początek Nowym Targu, a kończący się przy Ujściu Jezuickim. Aby przebyć go w całości, kajakarze potrzebują od 6 do nawet 9 dni.

Ponadto, Białka Tatrzańska oferuje miłośnikom wodnych sportów bogaty wybór w zakresie wypożyczenia sprzętów, organizacji spływu i noclegu.

Dodaj opinię

Prawy dopływ Dunajca kryje w sobie spory potencjał dla miłośników górskich sportów wodnych. Kajakowe, ale także raftingowe wyprawy Białką z roku na rok zyskują na popularności. Najlepszy czas na taką wycieczkę to wiosenne roztopach, kiedy nurt jest wyjątkowo bystry. W okolicy powstało już wiele wypożyczalni, a mówi się o budowie przystani i przystanków.

Spływ kajakiem po Białce adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływ kajakiem po Białce, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływ kajakiem po Białce.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływ kajakiem po Białce opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij