Słowacki Spisz

Wizyta w Czerwonym Klasztorze może, a nawet powinna stać się motorem do dalszej eksploracji słowackiego Spiszu, który inaczej niż po polskiej stronie tworzą nie tylko wsie jak pobliski Czerwony Klasztor, ale i wspaniałe miasta takie jak niedaleka Stara Lubowla, Kieżmark, Poprad czy Lewocza - wszystkie hojnie obdarzone przez historię zabytkami światowej klasy.

W położonym najbliżej Szczawnicy, bo oddalonym od niej zaledwie 23 km na południowy zachód, spiskim miasteczku Stara Wieś Spiska nie ma może zbyt wiele do zobaczenia poza sięgającym XIV w. kościołem i dawnym układem urbanistycznym, lecz warto się tam na chwilę zatrzymać. Wszak miejscowość była m.in. świadkiem spotkania w 1411 r. Zygmunta Luksemburskiego z Władysławem Jagiełłą, a poza tym… pod względem ilości mieszkańców jest trzecim, najmniejszym miastem na Słowacji.

Dodaj opinię

Niebywale atrakcyjny turystycznie region, pełen różnego rodzaju zabytków najwyższej, bo światowej klasy. Spisz to kraina historyczna w Karpatach Zachodnich. Jej słowacka część jest zdecydowanie większa - do szczególnie wartych polecenia miejscowości należą Stara Wieś Spiska, Poprad, Kieżmark, Stara Lubowla, Lewocza czy też słynny Czerwony Klasztor.

Słowacki Spisz adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Słowacki Spisz, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Słowacki Spisz.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Słowacki Spisz opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij