Muzeum Misiów

Do 2013 roku, słynny Miś Polarny z Krupówek mógł czuć się nieco osamotniony. Tatrzańskie niedźwiedzie są raczej nieliczne, poza tym aż tak daleko w miasto się nie zapuszczają. Teraz, kiedy będzie potrzebował bliskiego towarzystwa braci i sióstr, może udać się do zakopiańskiego Muzeum Misiów.

Placówka powstała dzięki pasji zbierania sympatycznych maskotek i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Przystrojone pluszaki prezentują szereg zawodów, grup społecznych, bohaterów... Są m.in. pani nauczycielka, Zorro, harleyowiec, listonosz, siłacz, dziadek w szlafroku, bamboszach, okularach i gazetą pod pachą, przystrojona w uroczą różową sukieneczkę córeczka i wieeele innych. Przy góralskiej rodzinie (misie o naturalnej wysokości ludzi) można zrobić sobie niezwykłe zdjęcie. Część z misiów dodatkowo upozowano, by razem odtwarzały scenki rodzajowe.

Muzeum chwali się również ruchomą instalacją, w której maskotki dają niezwykły koncert. W zbiorach nie brakuje wyrobów ceramicznych z iście bajkowymi wizerunkami pluszaków. Dla żądnych wiedzy przygotowano szereg historii, informacji i ciekawostek o kochanych misiach.

Muzeum Misiów przypomina o niezwykłej magii pluszaków tak dużym, jak i małym gościom.

Dodaj opinię

Pluszowy miś - wierny towarzysz z lat dziecięcych i kochana przez wszystkie maluchy zabawka. Gdyby kogoś ciekawiło, gdzie i kiedy powstała pierwsza taka maskotka, to odpowiedź znajdzie w Muzeum Misiów. Podobnie jak wiele innych ciekawostek i niezliczone, nieraz unikatowe egzemplarze. Sezonowa placówka posiada niezwykle bogatą kolekcję magicznych pluszaków.

Muzeum Misiów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Misiów, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Misiów.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Misiów. Redakcja serwisu www.xn--biaka-tatrzaska-1sc7b.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Muzeum Misiów cena biletu ulgowego: 9 zł
  • 12 zł
    Muzeum Misiów cena biletu normalnego: 12 zł
  • Grupowy 8 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Misiów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij