Krupówki

Najsłynniejsza ulica w stolicy polskich Tatr, z pewnością znajdująca się też w ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych w skali całego kraju. Zakopiański deptak o długości nieco ponad kilometra, wypełniony turystami i tętniący życiem 24 godziny na dobę 365 dni w roku.

Napisanie, że dosłownie w każdym kącie Krupówek czeka coś potencjalnie ciekawego raczej nie będzie wielką przesadą. Uliczni artyści – od muzyków, śpiewaków po pantomimików i karykaturzystów – napotykani co krok, stoiska z pamiątkami wszelakimi (od chińskiej tandety po arcydzieła regionalnej sztuki rzemieślniczej), regionalne produkty spożywcze, małe rodzinne sklepiki i placówki światowych sieci, miejsca noclegowe, mniej i bardziej ekskluzywne karczmy, restauracje i puby, kluby muzyczne i nocne lokale, kina, muzea (Misiów, Pod Kuźniczym Młotem, Izba Pamięci Bronisława Czecha, gmach główny Muzeum Tatrzańskiego) i galerie sztuki (Biżuterii WW, Miejska Galeria Sztuki), pomniki (Władysława Zamoyskiego, górala czytającego lokalną gazetę, Pomnik Grunwaldzki) – wszystko (i duuużo więcej) czego tylko dusza zapragnie (kościół? Proszę bardzo – Najświętszej Rodziny) na samych Krupówkach lub ich pobocznych alejkach.

Nie można zapomnieć o przejażdżkach góralskimi dorożkami i kultowym już białym misiu oferującym wspólne zdjęcie. Uwaga – na zakopiańskich Krupówkach dutki wyczuwalnie lżej trzymają się ceprowych portfeli.

Część przykrupówkowych budynków to zabytki – taki status najczęściej otrzymały wille zbudowane w stylu zakopiańskim. Walory architektoniczne zabudowy może być trudno w pełni docenić z powodu niezliczonych szyldów, banerów, reklam.

Dodaj opinię

Cząstka Nowego Jorku w stolicy Podhala. W tym sensie, że na tej nieco ponad kilometrowej bez przerwy tętni życie - czy to handel wszelakimi produktami i usługami, czy dzięki popisom ulicznych artystów, czy też w napotykanych co krok restauracjach i nocnych lokalach. Krupówki są także niepozbawianą typowo zakopiańskiego uroku, zadbaną i szeroką aleją spacerową.

KM Studio potrafi wspaniale utrwalić na wideo Krupówki filmy reklamowe Wrocław

Krupówki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Krupówki, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Krupówki.
  • Ulica
    Krupówki
    Krupówki mieści się przy ulicy Krupówki w Białce Tatrzańskiej
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Krupówki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij