Spływ kajakiem po Białce

Wiosną i latem coraz większą popularnością cieszą się w Białce Tatrzańskiejspływy kajakowe na rzece Białce. Może wkrótce dla pasjonatów kajakarstwa górskiego powstanie we wsi specjalna infrastruktura. Obecnie atrakcji dostarcza im sama rzeka, zwłaszcza po zimowych roztopach, kiedy miejscami spieniona i wzburzona, spektakularnie zdradza zasadność swej nazwy.

Białka Tatrzańska jest rajem dla kajakarzy. Rzeka Białka stanowi prawy dopływ Dunajca, przez który rozciąga się 202-kilometrowy szlak kajakowy, mający początek Nowym Targu, a kończący się przy Ujściu Jezuickim. Aby przebyć go w całości, kajakarze potrzebują od 6 do nawet 9 dni.

Ponadto, Białka Tatrzańska oferuje miłośnikom wodnych sportów bogaty wybór w zakresie wypożyczenia sprzętów, organizacji spływu i noclegu.

Dodaj opinię

Prawy dopływ Dunajca kryje w sobie spory potencjał dla miłośników górskich sportów wodnych. Kajakowe, ale także raftingowe wyprawy Białką z roku na rok zyskują na popularności. Najlepszy czas na taką wycieczkę to wiosenne roztopach, kiedy nurt jest wyjątkowo bystry. W okolicy powstało już wiele wypożyczalni, a mówi się o budowie przystani i przystanków.

Spływ kajakiem po Białce adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływ kajakiem po Białce, zobacz gdzie w Białce Tatrzańskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływ kajakiem po Białce.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływ kajakiem po Białce opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij